Eaton / Cutler Hammer XTOB016DC1
Overload Relay, 10-16A, D Frame, Thermal Overload, Class 10
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Eaton / Cutler Hammer XTOB016DC1.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet2 pagine4 anni fa
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-82.64%
Descrizioni
Descrizioni di Eaton / Cutler Hammer XTOB016DC1 fornite dai suoi distributori.
Eaton XT IEC bimetallic overload relay, 12-16A overload range, 55 mm Frame size, 1NO-1NC contact configuration, Direct mounting, used with 40-72A contactor, 10A trip type
Overload Relay; Overload Adjustment Current Min:10A; Overload Adjustment Current Max:16A; Mounting Type:Direct; For Use With:Eaton Cutler-Hammer Frame D XT Series 40-65A Contactors; Contacts:DPST-NO/DPST-NC ;RoHS Compliant: Yes