EAO Switch 82-6151.1A24.B004
Pushbutton Switch, Illuminated, Mom., 24V DC, Stainless Stl, Info - Blue
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per EAO Switch 82-6151.1A24.B004.
IHS
Datasheet2 pagine4 anni fa
Sager Electronics
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginSwitzerland
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2021-11-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di EAO Switch 82-6151.1A24.B004 fornite dai suoi distributori.
EAO 82-6151.1A24.B004 Series 82 Illuminated Pushbutton Momentary B004 Blue 24V
ILLUMINATED PUSHBUTTON Ø 22 MM STAINLESS STEEL 304, WITH SYMBOL, MOMENTARY, 35 V @ 3 A, 24 V DC, 1 C, SOLDERING TERMINAL, 2.8 X 0.5 MM, ROUND, STAINLESS STEEL, BLUE, INFO, SILVER
Anti-Vandal Sw, Spdt, 3A, 240V, Blue; Product Range:82 Series; Panel Cutout Diameter:22Mm; Contact Configuration:Spdt; Switch Operation:Momentary; Pushbutton Actuator Style:Round Flush Flat; Actuator/Cap Colour:Natural Rohs Compliant: Yes |Eao 82-6151.1A24.B004
Series = 82 / Contact Configuration = 1CO / Poles = 1 / Actuator Type = Flat Pushbutton / Switching Function = Momentary Function / Contact Voltage = 24 VDC / Cut Out Size (Diameter) mm = 22 / Termination Type = 5-Pin M12 Plug / Mounting Type = Panel Mount / Switch Material = Food Grade Stainless Steel 316L / Illumination Type = LED / Illumination Colour = Blue / Illumination Supply Voltage V = 24 / Switch Colour = Metallic / Protection Rating = IP65 / Protection Rating = IP67 / Length mm = 33.5