Diodes Inc. ZLDO1117QG18TA
LDO BJT HICURR SOT223 T&R 1K / Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1A SOT-223-3
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Diodes Inc. ZLDO1117QG18TA.
IHS
Datasheet14 pagine4 anni fa
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+22.52%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2009-06-29
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 8 months ago)
Parti correlate
LDO Regulator Pos 5V 1A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R / IC REG LDO 5V 1A SOT223
STMicroelectronicsLD1117S50CTR
LD1117 Series 1300 mA 5 V Fixed Output Positive Voltage LDO Regulator - SOT-223
STMicroelectronicsLD1117STR
IC REG LDO ADJ 0.8A SOT223 / LDO Regulator Pos 1.25V to 15V 1.3A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
STMicroelectronicsLD1117S12TR
LD1117 Series 1300 mA 1.2 V Fixed Output Positive Voltage LDO Regulator- SOT-223
NCP1117LP Series 1 A ADJ Output LDO Positive Voltage Regulator - SOT-223
NCP1117LP Series 1 A 1.8 V Fixed Output LDO Positive Voltage Regulator -SOT-223
Descrizioni
Descrizioni di Diodes Inc. ZLDO1117QG18TA fornite dai suoi distributori.
80dB(120Hz) 10mA Fixed 1A 1 1.8V 2.7V 1.8V 18V 1.35V@ 1A 4mV 0.1% SOT-223-3 , 1.65mm
LDO Regulator Pos 1.8V 1A Automotive AEC-Q100 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
GULL WING Not Qualified AEC-Q100 BIPOLAR voltage regulator linear 125C 1A 6.5mm 1.2V
Fixed Positive LDO Regulator, 1.8V, 1.2V Dropout, BIPolar, PDSO3
IC REG LINEAR 1.8V 1A SOT-223-3