Diodes Inc. SBR6100CTL-13
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 6A, 100V V(RRM), Silicon, TO-252
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Diodes Inc. SBR6100CTL-13.
IHS
Datasheet5 pagine11 anni fa
Diodes Inc SCT
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-15.94%
3DScarica
SnapEDA
Impronta
Scarica
Introduction Date2008-07-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 7A, 100V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 3.5A, 40V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 3.5A, 40V V(RRM), Silicon, TO-252AA
STMicroelectronicsSTPS340B-TR
POWER SCHOTTKY RECTIFIER Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 3A, 40V V(RRM), Silicon
STMicroelectronicsSTPS640CB-TR
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 3A, 40V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 5A, 40V V(RRM), Silicon, TO-252
Descrizioni
Descrizioni di Diodes Inc. SBR6100CTL-13 fornite dai suoi distributori.
Schottky Rectifier, 100 V, 6 A, Dual Common Cathode, TO-252 (DPAK), 3 Pins, 740 mV
Schottky Diode, 100V, 6A, To-252-3 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SBR6100CTL-13
SBR6100CTL Series 100 V 3 A Surface Mount Super Barrier Rectifier - TO-252-3