CUI Inc PDS1-S5-S15-S
PDS1 Series 1 W 15 VDC 67 mA Single Output DC-DC Isolated Converter
Obsolete
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per CUI Inc PDS1-S5-S15-S.
IHS
Datasheet6 pagine2 anni fa
Future Electronics
CUI Inc
Sager Electronics
Master Electronics
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-03-19
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-04-16
LTD Date2024-07-16
Parti correlate
1W 15V 67MA OUT DC/DC Isolated Converter
15 Vdc, 0.067 A, 1 W, 4.5~5.5 Vdc Input Range
PCSA1-S Series 1 W 5 V Input 15 V Output Isolated DC/DC Converter - SIP-4
Recom PowerROE-0512S
1W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' SIP4 1kV unreg; V. In: 05; V. Out: 12; mA. Out: 84
Recom PowerROE-0515S
1W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' SIP4 1kV unreg; V. In: 05; V. Out: 15; mA. Out: 66
Traco PowerTME 0512S
1 Watt DC/DC converter, industrial, ±10% input, unregulated, encapsulated, SIP-4 package
Descrizioni
Descrizioni di CUI Inc PDS1-S5-S15-S fornite dai suoi distributori.
Module DC-DC 5VIN 1-OUT 15V 0.067A 1W 4-Pin SIP Module
Dc-Isolated 1W 4.5 5.5Vinput 15V42Ma Single Unreg |Cui PDS1-S5-S15-S
DC-DC Unregulated Power Supply Module, 1 Output, 1W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - Through Hole dc-dc isolated, 1 W, 4.5-5.5 Vdc input, 15 Vdc, 42 mA, single unregulated output, SIP