Cornell Dubilier LP272M035C1P3
Cap Aluminum 2700uF 35V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 0.155 Ohm 1257mA 1000h 105°C
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Cornell Dubilier LP272M035C1P3.
Master Electronics
Datasheet4 pagine4 anni fa
Farnell
Electro Sonic
Sager Electronics
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+90.51%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2001-08-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 months ago)
Parti correlate
PanasonicEEU-FC1E272
Cap Aluminum 2700uF 25V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2555mA 5000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUPW1E272MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 2700muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEKZE250ELL272ML25S
Cap Aluminum Lytic 2700uF 25V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 3460mA 5000h 105°C Bulk
United Chemi-ConELXZ250ELL272ML25S
Cap Aluminum Lytic 2700uF 25V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2560mA 8000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKY-250ELL272ML25S
Cap Aluminum Lytic 2700uF 25V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2930mA 10000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUHE1E272MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 25V 2700muF 卤20% 0.630Dia 16.00mm
Descrizioni
Descrizioni di Cornell Dubilier LP272M035C1P3 fornite dai suoi distributori.
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LP 35V 2700muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
LP Series 2700 uF 35 V ±20 % Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitor
Capacitor, Al Electrolytic;2700uF;Snap-in;Radial;+/-20%;Case C1;35WVDC;0.984In.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2700uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In Snap Mnt 35V 2700Uf
Aluminum ElectrolyticCapacitor Snap-In,Radial, 2700uF,35v
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 2700UF,; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 2700UF, 35V, 20%, SNAP-IN; Capacitance: 2700µF; Voltage(DC): 35V; Voltage(AC): -; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Snap-In; Lifetime @
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:High Temperature; Capacitance:2700µF; Voltage Rating:35V; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; Package/Case:C1; Lead Spacing:10mm; Termination Type:Snap-In ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR ALUM ELEC 2700UF, 35V, SNAP-IN; Capacitance:2700µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:35V; ESR:0.155ohm; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Height:25mm; Diameter:25mm; Capacitor Mounting:Through Hole