Cornell Dubilier FCP1206H332G-H1
Film Capacitor, Polyphenylene Sulphide, 50V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.0033uF, Surface Mount, 1206
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Cornell Dubilier FCP1206H332G-H1.
IHS
Datasheet8 pagine3 anni fa
Newark
New Yorker Electronics
Sager Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.45
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicECHU1H332GX5
ECHU(X) Series 50 V 0.0033 uF ±2 % Stacked Metallized PPS Film Chip Capacitor
PanasonicECH-U1H332GB5
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 50V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.0033uF, Surface Mount, 1206
PanasonicECHU1C332GX5
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 16V, 2% +Tol, 2% -Tol, 0.0033uF, Surface Mount, 0805
Cornell DubilierFCP0805C332J-J1
Film Capacitor, Polyphenylene Sulfide, 16V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.0033uF, Surface Mount, 0805
Descrizioni
Descrizioni di Cornell Dubilier FCP1206H332G-H1 fornite dai suoi distributori.
Cap Film 0.0033uF 50V PPS 2% (3.2 X 1.6 X 0.9mm) Stacked 125C T/R
Film SMD Capacitors .0033uF 50V 2%
Surface Mount Film Capacitors 0.0033µF 50V
Capacitor Pps Film, 3300Pf, 50V, 10%, 1206, Full Reel; Dielectric Type:Metallized Pps Stacked; Capacitor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Capacitance:3300Pf; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage(Ac):-; Voltage(Dc):50V Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier FCP1206H332G-H1