Cornell Dubilier EDS473Z3R6H
Cap Supercap 0.047F 3.6V -20% to 80% (11.5 X 5.5mm) Radial Cylindrical 10mm 120 Ohm 1000h 85C
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Cornell Dubilier EDS473Z3R6H.
IHS
Datasheet4 pagine3 anni fa
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Country of OriginSouth Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2019-09-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descrizioni
Descrizioni di Cornell Dubilier EDS473Z3R6H fornite dai suoi distributori.
Electric Double Layer Capacitor, 3.6V, 80% +Tol, 20% -Tol, 47000uF, Through Hole Mount
85 ºC Long Life Electric Double Layer Supercapacitor 0.047µF 3.6V
Supercapacitor, 0.047F, 3.6V, 85C | Cornell-Dubilier EDS473Z3R6H
Supercapacitor, 47000Uf, 3.6V; Capacitance:47000Μf; Voltage(Dc):3.6V; Capacitor Terminals:Pc Pin; Capacitance Tolerance:-20%, +80%; Lead Spacing:10Mm; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Capacitor Case/Package:Coin Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier EDS473Z3R6H