Cornell Dubilier EDS104Z3R6C
Cap Supercap 0.1F 3.6V -20% to 80% (13.5 X 7mm) Radial Cylindrical 5mm 75 Ohm 1000h 85C
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Cornell Dubilier EDS104Z3R6C.
IHS
Datasheet4 pagine3 anni fa
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Country of OriginSouth Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2019-09-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descrizioni
Descrizioni di Cornell Dubilier EDS104Z3R6C fornite dai suoi distributori.
Electric Double Layer Capacitor, 3.6V, 80% +Tol, 20% -Tol, 100000uF, Through Hole Mount
EDS Radial Can electric double layer capacitor 0.531Dia 13.50mm -20% +80% 100mF 3.6V
85 ºC Long Life Electric Double Layer Supercapacitor 0.1µF 3.6V
Supercapacitor, 0.1F, 3.6V, 85C | Cornell-Dubilier EDS104Z3R6C
Supercapacitor, 0.1F, 3.6V; Capacitance:0.1F; Voltage(Dc):3.6V; Capacitor Terminals:Pc Pin; Capacitance Tolerance:-20%, +80%; Lead Spacing:5Mm; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 85°C; Capacitor Case/Package:Coin; Esr:75Ohm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier EDS104Z3R6C