Cornell Dubilier EDC105Z6R3C
Cap Supercap 1F 6.3V -20% to 80% (21.5 X 9.5mm) Radial Stacked Coin 5mm 30 Ohm 1000h 70C
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Cornell Dubilier EDC105Z6R3C.
IHS
Datasheet4 pagine3 anni fa
Master Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2019-09-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descrizioni
Descrizioni di Cornell Dubilier EDC105Z6R3C fornite dai suoi distributori.
Electric Double Layer Capacitor, 6.3V, 80% +Tol, 20% -Tol, 1000000uF, Through Hole Mount
EDC Radial Can electric double layer capacitor 0.846Dia 21.50mm -20% +80% 1F 6.3V
Supercapacitor, 1.0F, 6.3V, 70C | Cornell-Dubilier EDC105Z6R3C
70 ºC Long Life Electric Double Layer Supercapacitor 1µF 6.3V
Supercapacitors / Ultracapacitors 1F 6.3V 70C
Supercapacitor, 1F, 6.3V; Capacitance:1F; Voltage(Dc):6.3V; Capacitor Terminals:Pc Pin; Capacitance Tolerance:-20%, +80%; Lead Spacing:5Mm; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 70°C; Capacitor Case/Package:Coin; Esr:30Ohm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier EDC105Z6R3C