Cornell Dubilier EDC104Z6R3C
Cap Supercap 0.1F 6.3V -20% to 80% (13.5 X 9.5mm) Radial Stacked Coin 5mm 120 Ohm 1000h 70C
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Cornell Dubilier EDC104Z6R3C.
IHS
Datasheet4 pagine3 anni fa
Master Electronics
Trend di 3 mesi:
-0.97%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.29.00.40
Introduction Date2019-09-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descrizioni
Descrizioni di Cornell Dubilier EDC104Z6R3C fornite dai suoi distributori.
Electric Double Layer Capacitor, 6.3V, 80% +Tol, 20% -Tol, 100000uF, Through Hole Mount
EDC Radial Can electric double layer capacitor 0.531Dia 13.50mm -20% +80% 100mF 6.3V
70 ºC Long Life Electric Double Layer Supercapacitor 0.1µF 6.3V
Supercapacitor, 0.1F, 6.3V, 70C | Cornell-Dubilier EDC104Z6R3C
100mF 6.3V -20%~80% 1000h@ 70¡ãC 120¦¸@ 1kHz 13.5mm*9.5mm
Supercapacitors / Ultracapacitors 0.1F 6.3V 70C
Supercapacitor, 0.1F, 6.3V; Capacitance:0.1F; Voltage(Dc):6.3V; Capacitor Terminals:Pc Pin; Capacitance Tolerance:-20%, +80%; Lead Spacing:5Mm; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 70°C; Capacitor Case/Package:Coin; Esr:120Ohm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier EDC104Z6R3C