Cornell Dubilier CGS183U010R2C
Cap Aluminum 18000uF 10V -10% to 75% (34.925 X 53.975mm) Clamp Mount Screw Terminal 0.078 Ohm 3100mA 85°C
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Cornell Dubilier CGS183U010R2C.
Electro Sonic
Datasheet8 pagine4 anni fa
Datasheet8 pagine6 anni fa
Farnell
New Yorker Electronics
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti correlate
United Chemi-ConE36D350LPN183TC54M
SERIES: 36DA; VOLT: 35; CAP: 18000; DIA X LENGTH: 50X53; PACKAGING: LG
United Chemi-ConE32D350LPN183MA54M
E32D Series 35 V 18000 uF 35 x 54 mm Screw Terminal Electrolytic Capacitor
United Chemi-ConE36D160LPN183TA41M
Electrolytic Cap 18000Uf 16 V
Cornell DubilierCGS183U025R4C
High-Cap Screw Terminal Aluminum Electrolytic Capacitor
United Chemi-ConE36D500LPN183TC67M
Aluminum Electrolytic Capacitor
Cornell DubilierCGS173U016R3C
Cap 17000uF 16VDC -10% to 75% 34.925 X 79.375mm Screw Terminal Metal Can 0.022 Ohm 6700mA
Descrizioni
Descrizioni di Cornell Dubilier CGS183U010R2C fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 75% +Tol, 10% -Tol, 18000uF, Chassis Mount
Capacitor; Al;18000uF;High Cap. Computer Grade;Screw;-10%TO+75%;10VDC;12Svdc
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 18000UF,; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 18000UF, 10V, +75, -10%, SCREW; Capacitance: 18000µF; Voltage Rating: 10V; Product Range: CGS Series; Lifetime @ Temperature: 3000 hours @ 105°C; Capa
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:Computer Grade; Capacitance:18000µF; Voltage Rating:10VDC; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; Package/Case:R2C; Lead Spacing:12.7mm; Termination Type:Screw ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR ALUM ELEC 18000UF, 10V, SCREW; Capacitance:18000µF; Capacitance Tolerance:+75, -10%; Voltage Rating:10V; ESR:0.078ohm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:54mm; Diameter:35mm; Capacitor Case Style:Can