Coilcraft MLC1550-252MLC
General Purpose Inductor, 2.5uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 5452
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Coilcraft MLC1550-252MLC.
Farnell
Datasheet3 pagine4 anni fa
Coilcraft Direct
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-81.82%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-11-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Ind Power Shielded Wirewound 2.5uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 7A T/R
General Purpose Inductor, 0.0000025uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 4239
Wurth Elektronik7447797250
Power Inductor, 2.5Uh, Shielded, 8.4A Rohs Compliant: Yes |Würth Elektronik 7447797250
General Purpose Inductor, 2.5uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4340
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 2.7uH 20% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 2.3A 0.052Ohm DCR 1515 T/R
Descrizioni
Descrizioni di Coilcraft MLC1550-252MLC fornite dai suoi distributori.
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR FIXED 2.5UH SHIELDED 20% SMD
Surface Mount Power Inductor, AEC-Q200 MLC12xx Series, 2.5 H, 20%, Shielded, 2.5 ohm, 15.8 A RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 2.5UH, 15.8A, 20%, PWR, 45MHZ; Inductance: 2.5µH; RMS Current (Irms): 15.8A; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 17.7A; Product Range: MLC12xx Series; Power Inductor Case: 13.8mm x 13.2mm x 5.2mm; DC Resistance Max: 2.5ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; Self Resonant Frequency Min: 45MHz