Coilcraft LPS6235-105MRC
General Purpose Inductor, 1000uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2424
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Coilcraft LPS6235-105MRC.
IHS
Datasheet2 pagine3 anni fa
Newark
Coilcraft Direct
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-21.74%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 100KHz 40Q-Factor Ferrite 0.15A 3.4Ohm DCR T/R
Power Inductors - SMD FIXED IND 1MH 150MA 3.4 OHM SMD
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 1KHz 90Q-Factor Ferrite 0.33A 2.37Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNS10145T102MNA
Inductor Power Shielded Wirewound 1mH 20% 100KHz 320mA 3.096Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik74404084102
WE-LQS SERIES TYPE 8040 SHIELDED WIRE-WOUND SMD INDUCTOR 1 MH MOULDED 360MA IDC
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 20% 1KHz 120Q-Factor Ferrite 0.15A 5.4Ohm DCR T/R
Descrizioni
Descrizioni di Coilcraft LPS6235-105MRC fornite dai suoi distributori.
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS, lead-free, halogen-free
FIXED IND 1MH 240MA 3.4 OHM SMD
Surface Mount Power Inductor, AEC-Q200 LPS6235 Series, 1 mH, 20%, Shielded, 3.4 ohm, 240 mA RoHS Compliant: Yes
POWER INDUCTOR, SHIELDED, 20% TO
INDUCTOR, 1NH, 20%, 0.24A, SHLD, SMD; Inductance: 1mH; RMS Current (Irms): 240mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 170mA; Product Range: LPS6235 Series; Power Inductor Case: 6mm x 6mm x 3.5mm; DC Resistance Max: 3.4ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200