Coilcraft LPS6235-103MLC
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2424
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Coilcraft LPS6235-103MLC.
IHS
Datasheet2 pagine12 anni fa
element14 APAC
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-07-24
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di Coilcraft LPS6235-103MLC fornite dai suoi distributori.
Fixed Inductors Power Inductor SEE PART COMMENT TAB
Power inductor, shielded, 20% tol, SMT, RoHS
OLD PART NUMBER.(Change final L" to "R" for new halogen-free part number.)"
INDUCTOR, 10UH, 1.8A, 20%,37MHZ, REEL
Shielded Power Inductors - LPS6235
INDUCTOR, 10UH, 1.8A, 20%,37MHZ, REEL; Product Range:Coilcraft - LPS6235 Series; Inductance:10µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:0.1ohm; DC Current Rating:1.8A; Self Resonant Frequency:37MHz; Inductor Case Style:SMD; Core Material:-; MSL:(Not Available)