Coilcraft 1008CS-680XJLB
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1210
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
DistributorSKUMinPkg
Quest1008CS-680XJLB856
3h
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Coilcraft 1008CS-680XJLB.
IHS
Datasheet2 pagine8 anni fa
Newark
Coilcraft Direct
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Inductor RF Wirewound 0.068uH 5% 50MHz 65Q-Factor Ceramic 1A 0.21Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
Ind Chip Wirewound 68nH 5% 50MHz 80Q-Factor Ceramic 1A 1008 T/R
Wurth Elektronik744762168A
FIXED IND 68NH 1A 150 MOHM SMD
Ind Chip Wirewound 68nH 5% 100MHz 55Q-Factor Ceramic 900mA 1206 T/R
Descrizioni
Descrizioni di Coilcraft 1008CS-680XJLB fornite dai suoi distributori.
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 68NH, 5%, 1.3GHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 68NH, 5%, 1.3GHZ, SMD; Product Range:AEC-Q200 1008CS Series; Inductance:68nH; Inductance Tolerance: 5%; High Frequency Inductor Case:1008 [2520 Metric]; Self Resonant Frequency Min:1.3GHz; DC Resistance Max:0.2ohm; DC ;RoHS Compliant: Yes