Coilcraft 0805HT-4N7TJLC
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.0047uH 5% 250MHz 50Q-Factor Ceramic 0.8A 0.06Ohm DCR 0805 T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Coilcraft 0805HT-4N7TJLC.
IHS
Datasheet2 pagine3 anni fa
Coilcraft Direct
Trend di 3 mesi:
-39.31%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-12-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.0047uH 5% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 1.4A 0.075Ohm DCR 04
Ind Chip Wirewound 4.7nH 5% 250MHz 25Q-Factor Ceramic 800mA 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0302
Inductor RF Wirewound 0.0043uH 5% 250MHz 25Q-Factor Ceramic 0.85A 0.059Ohm DCR 0603 T/R
Descrizioni
Descrizioni di Coilcraft 0805HT-4N7TJLC fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Fixed Inductors 0805HT Low Profile 4.7 nH 5 % 0.8 A
INDUCTOR, 4.7NH, 5%, 5.5GHZ, RF, SMD; Inductance: 4.7nH; Product Range: 0805HT Series; DC Current Rating: 800mA; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; I; Available until stocks are exhausted Alternative available