Coilcraft 0603PS-472KLB
General Purpose Inductor, 4.7uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1008
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
DistributorSKUMinPkg
Farnell0603PS-472KLB01Cut Tape
9h
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Coilcraft 0603PS-472KLB.
IHS
Datasheet2 pagine5 anni fa
Newark
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Coilcraft0805PS-472KLB
General Purpose Inductor, 4.7uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0805
Coilcraft0805PS-472KLC
Coilcraft1812PS-472KLB
General Purpose Inductor, 4.7uH, 10%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 2320
FIXED INDUCTOR General Purpose Inductor, 4.7uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Inductor RF Shielded Multi-Layer 4.7uH 10% 10MHz 45Q-Factor Ferrite 0.03A 1Ohm DCR 0805 T/R
Descrizioni
Descrizioni di Coilcraft 0603PS-472KLB fornite dai suoi distributori.
Power inductor, shielded, 10% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, PWR, 4.7UH,0.47A,10%,55MHZ
INDUCTOR, PWR, 4.7UH,0.47A,10%,55MHZ; Product Range:COILCRAFT - 0603PS Series; Inductance:4.7µH; Inductance Tolerance:± 10%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:1.08ohm; RMS Current (Irms):470mA; Saturation Current (Isat):260mA; Case Dimensions:0603 [1507 Metric]; DC Current Rating:470mA; Inductor Case Style:SMD; Q Factor:15; Q Test Frequency:1MHz; Self Resonant Frequency (Min):55MHz