Coilcraft 0603CT-12NXGLU
General Purpose Inductor, 0.012uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Prezzo e stock
DistributorSKUMinPkg
Farnell0603CT-12NXGLU01Cut Tape
22h
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Coilcraft 0603CT-12NXGLU.
IHS
Datasheet2 pagine5 anni fa
Coilcraft Direct
element14 APAC
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-02-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
Parti correlate
General Purpose Inductor, 0.012uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.012uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Inductor RF Chip Wirewound 12nH 2% 100MHz 38Q-Factor 750mA 71mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 11nH 2% 100MHz 35Q-Factor 650mA 110mOhm DCR 0603 Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di Coilcraft 0603CT-12NXGLU fornite dai suoi distributori.
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, RF, 12NH, 2%, 3.5GHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 0603CT Series; Inductance:0.012µH; Inductance Tolerance:± 2%; Self Resonant Frequency (Min):3.5GHz; DC Resistance Max:0.13ohm; Current Rating:920mA; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:920mA; Q Factor:85; Q Test Frequency:1.7MHz