Coilcraft 0402CS-1N8XJRW
General Purpose Inductor, 0.0018uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Coilcraft 0402CS-1N8XJRW.
IHS
Datasheet2 pagine4 anni fa
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+50.72%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di Coilcraft 0402CS-1N8XJRW fornite dai suoi distributori.
250MHz 12GHz 1.04A 54@900MHz 1.8nH 70m¦¸ ¡À5% 0402 1.19mm*640¦Ìm*660¦Ìm
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0402CS Series, 1.8 nH, 5%, 0402 [1005 Metric] RoHS Compliant: Yes
RF Inductor, ceramic core, 5% toll, SMT, RoHS, halogen-free
FIXED IND 1.8NH 1.04A 70MOHM SM
INDUCTOR, 1.8NH, 5%, 12GHZ, RF, SMD; Inductance: 1.8nH; Product Range: 0402CS Series; DC Current Rating: 1.04A; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.07ohm; Inductance Tolerance: ± 5%; Self Resonant Frequency Min: 12GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; Inductor Case Style: 0402 [1005 Metric]