Bulgin MC25MCBRG
Capacitive Illuminated MC Black Panel Mount Front Pushbutton Switch 10mA DC 12V -25C~55C
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bulgin MC25MCBRG.
Master Electronics
Datasheet6 pagine10 anni fa
Electro Sonic
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-4.76%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di Bulgin MC25MCBRG fornite dai suoi distributori.
Switch Push Button ON (OFF) DPDT Flush Round Button 0.01A 12VDC Momentary Contact Panel Mount Wire Lead Bulk
CAPACITIVE SWITCH, 25 MM, ALUMINUM, BLACK ANODISED, RED & GREEN LED, 12 VD
Capacitive switch 25 mm Normally Closed Alumin
SW CAPACITIVE SPST-NC 10MA 12V
CAP SWT 25MM NC ALU B-ANON R/G
Capacitive Sw, Dpdt, 0.01A, 12V, Grn/red; Contact Configuration:spst-Nc; Actuator / Cap Colour:black; Product Range:mc Series; Switch Operation:on-(Off); Illumination Colour:green, Red; Switch Terminals:wire Leaded; Contact Current Rohs Compliant: Yes