Broadcom HSMU-A100-S00J1
PLCC-2, SURFACE MOUNT LED INDICATOR Single Color LED, Amber Yellow, 2.2mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Broadcom HSMU-A100-S00J1.
IHS
Datasheet17 pagine9 anni fa
Newark
Avago
Arrow Electronics
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-9.99%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Single Color LED, Amber, Colorless Clear, 2.4mm
KingbrightAA3528SES/J4
Single Color LED, Super Bright Orange, Water Clear, 2.4mm
LED Uni-Color Amber 622nm Automotive 2-Pin PLCC T/R
SMD LM3-C SERIES LED -AMBER COLOR,560-900MCD, HUE FROM A3 TO A5,TAPE & REEL
LED Uni-Color Orange 610nm Automotive 2-Pin PLCC T/R
Single Color LED, Orange, Water Clear, 2.4mm
Descrizioni
Descrizioni di Broadcom HSMU-A100-S00J1 fornite dai suoi distributori.
LED Uni-Color Amber 592nm 2-Pin PLCC T/R
Avnet Japan
LED Single Chip Amber 592nm 30mA 2-Pin PLCC
LED SMD Standard PLCC2,Top Mt,AlInGaP 2,Amb
Surface-Mount/Axial LED Lamp,Amber,LED-8d
594nm 120¡ã 2.2V 20mA , , PLCC-2 , 3.2mm*2.8mm*2.1mm
LED IND 594NM AMBER TOP MT 2PLCC
LED, SMD, PLCC2, AMBER; LED Colour:Yellow Amber; Luminous Intensity:320mcd; Viewing Angle:120°; Forward Current If:20mA; Forward Voltage:1.9V; LED Mounting:SMD; Lens Shape:Round; Wavelength Typ:592nm; MSL:MSL 2A - 4 weeks; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012); Current If Luminous Intensity:20mA; Dominant Wavelength:592nm; External Depth:3.2mm; External Length / Height:1.9mm; External Width:2.8mm; Forward Current If Max:20mA; Forward Voltage VF Max:2.6V; LED / Lamp Size:3.2mm x 2.8mm; LED Type:Standard; Luminous Intensity Min:160mcd; Luminous Intensity Typ:320mcd; Material:AlInGaP; Mounting Orientation:Top; Mounting Type:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:100°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +100°C; Opto Case Style:PLCC; Package / Case:PLCC-2; Peak Forward Current:100mA; Peak Wavelength:594nm; Power Dissipation Pd:72mW; Power Dissipation Pd:72mW; Reverse Protection Voltage:5V; Storage Temperature Max:100°C; Storage Temperature Min:-55°C