Broadcom HCPL-814-500E
Optocoupler Ac-in 1-CH Transistor Dc-out 4-PIN PDIP SMD T/r
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Broadcom HCPL-814-500E.
Newark
Datasheet7 pagine18 anni fa
Datasheet6 pagine21 anni fa
X-ON
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-8.84%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.80.00
Introduction Date2002-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Parti correlate
Diodes Inc.LTV-814S-TA1
Optocoupler Ac-In 1-Ch Transistor Dc-Out 4-Pin Pdip Smd T/R |Lite-On LTV-814S-TA1.
Diodes Inc.LTV-814S
LTV Series Single Channel 35 V 5000 Vrms Transistor Output Optocoupler SMT DIP-4
Diodes Inc.LTV-816S
LTV Series Single Channel 80 V 5000 Vrms Transistor Output Optocoupler SMT-DIP-4
Optocoupler Collector-emitter breakdown voltage: 70 V Input forward current: 60 mA
California Eastern LaboratoriesPS2501AL-1-F3-W-A
Optocoupler DC-IN 1-CH Transistor DC-OUT 4-Pin PDIP SMD Embossed T/R
Descrizioni
Descrizioni di Broadcom HCPL-814-500E fornite dai suoi distributori.
AC Input-Transistor Output Optocoupler, 1-Element, 5000V Isolation
Optocoupler, 1 Channel, Surface Mount DIP, 4 Pins, 50 mA, 5 kV, 20 %
Optocoupler; No. of Channels:1; Isolation Voltage:5000Vrms; Optocoupler Output Type:Transistor; Input Current Max:20mA; Output Voltage Max:35V; Package/Case:4-SOIC; CTR Max:300%; CTR Min:20%; Forward Current:20mA ;RoHS Compliant: Yes