Broadcom HCPL-2200-000E
Optocoupler Logic-Out Totem-Pole-OUT DC-IN 1-CH 8-Pin DIP Tube
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Broadcom HCPL-2200-000E.
element14 APAC
Datasheet13 pagine18 anni fa
DigiKey
iiiC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-51.23%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.80.00
Introduction Date1996-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Parti correlate
ToshibaTLP2200
Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 2500V Isolation, 2.5MBps
ToshibaTLP351(F)
Photocoupler IRED + Photo IC Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 3750V Isolation
ToshibaTLP352(F)
200ns,200ns 1 15V~30V -40℃~+125℃ 3750V 20kV/us DC DIP-8 Optocouplers - Logic Output ROHS
Lite-On6N137M
Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 5000V Isolation, 15MBps
Photodiode-Output Optocoupler,1-Channel,5.3Kv Isolation, dip |Vishay IL300-X016
Lite-OnLTV-3120
OPTOISO 5KV 1CH GATE DRIVER 8DIP / 2.5A Gate Driver Optical Coupling 5000Vrms 1 Channel 8-DIP
Descrizioni
Descrizioni di Broadcom HCPL-2200-000E fornite dai suoi distributori.
Logic IC Output Optocoupler, 1-Channel, 1-Element, 3750V Isolation, 2.5MBps
Optocoupler; No. of Channels:1; Isolation Voltage:3750Vrms; Optocoupler Output Type:Logic Gate; Input Current Max:5mA; Output Voltage Max:20V; Package/Case:8-DIP; Common Mode Ratio:2.5k; Data Rate Max:5Mbps; Forward Current:1.6mA ;RoHS Compliant: Yes
OPTOCOUPLER, SCHMITT TRIGGER O/P; No. of Channels:1; Isolation Voltage:3.75kV; Optocoupler Output Type:Logic Gate; Input Current:5mA; Output Voltage:20V; Opto Case Style:DIP; No. of Pins:8; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Approval Bodies:VDE 0884, BS 415; Baud Rate:5000000; CMR:1000V/µs; Current Transfer Ratio Min:20%; Fall Time tf:15ns; Forward Current If(AV):1.6mA; Operating Temperature Range:0°C to +85°C; Output Type:Logic Gate; Rise Time:55ns; Supply Voltage:20V; Test Voltage:2500V