Bourns SRU1028-100Y
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 2.8A 0.04Ohm DCR T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SRU1028-100Y.
JRH Electronics
Datasheet3 pagine7 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-11.38%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 27Q-Factor Ferrite 3.5A 0.03Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 2.6A 0.045Ohm DCR 3131 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 8.8Q-Factor Ferrite 2A 0.038Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 10uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 2012/0805
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 10uH 30% 1MHz Ferrite 0.015A 0.5Ohm DCR 0805 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 1MHz Metal Alloy 0.68A 0.689Ohm DCR 1008 T/R
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SRU1028-100Y fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 10uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Shielded SMD Power Inductors | FIXED IND 10UH 2.8A 40 MOHM SMD
INDUCTOR, SMT POWER/SHIELDED,10UH,30% TOL, SRF MIN 25MHZ, DCR 0.040 OHM,20 QREF
Inductor, Shielded, 10Uh, 2.4A, Smd; Inductance:10Μh; Rms Current (Irms):2.8A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):2.4A; Product Range:Sru1028 Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.04Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU1028-100Y