Bourns SRR4011-4R7YL
General Purpose Inductor, 4.7uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1919
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SRR4011-4R7YL.
Newark
Datasheet3 pagine7 anni fa
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-4.52%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2003-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 2.09A 122mOhm DCR 2020 Blister T/R
TAIYO YUDENNRS5014T4R7NMGGV
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 1.4A 0.12Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 8.12Q-Factor Ferrite 1.55A 0.07Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 1.72A 0.082Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 2.15A 96mOhm DCR 2020 Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 2.18A 62mOhm DCR 1515 Blister T/R
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SRR4011-4R7YL fornite dai suoi distributori.
100KHz 61MHz 1.2A 1.35A 13@7.96MHz 4.7¦ÌH 165m¦¸ ¡À30% 4011 , 4.8mm*4.8mm*1.3mm
Shielded SMD Power Inductor, 4.7uH, 1.4A, 61MHz, 165mOhm
FIXED IND 4.7UH 1.35A 165MOHM SM
SRR4011 Nonstandard 0.189Lx0.189W 4.80mmx4.80mm 4.7muH
MAGNETICS - SHIELDED POWER INDUCTOR-LF
4.7uH ±30% 1.2A SMD,4.8x4.8mm Power Inductors ROHS
Inductor, Shielded, 4.7Uh, 1.2A, Smd, Full Reel; Inductance:4.7Μh; Rms Current (Irms):1.35A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.2A; Product Range:Srr4011 Series; Inductor Case/Package:-; Product Width:4.8Mmrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR4011-4R7YL
INDUCTOR, SMD, 4.7UH, 1.2A; Inductance:4.7µH; Inductance Tolerance:± 30%; DC Resistance Max:0.165ohm; DC Current Rating:1.35A; Q Factor:13; Self Resonant Frequency:61MHz; Q Test Frequency:7.96MHz; Core Material:Ferrite DR/RI; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:4.8mm; External Length / Height:1.15mm; External Width:4.8mm; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Q Factor @ Frequency:13; Resonant Frequency:61MHz; Test Frequency:7.96MHz