Bourns SRR1240-151K
Inductor Power Shielded Wirewound 150uH 10% 100KHz 12Q-Factor Ferrite 1.1A 0.44Ohm DCR T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SRR1240-151K.
IHS
Datasheet3 pagine7 anni fa
element14 APAC
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-62.12%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Ind Power Wirewound 150uH 10% 100KHz 23Q-Factor Ferrite 1.4A T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 150uH 10% 1KHz 13Q-Factor Ferrite 0.9A 0.32Ohm DCR T/R
Inductor Power Bobbin Core 150uH 10% 100KHz 23Q-Factor Ferrite 1.4A 0.27Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Drum Core 150uH 10% 1KHz Ferrite 1.4A 0.23Ohm DCR Pin Bulk
Inductor Power Unshielded Wirewound 150uH 10% 1KHz Ferrite 1A 0.34Ohm DCR AXL Bag
Ind 150.00 Uh 1.000 A 510.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-09-151K
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SRR1240-151K fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 150uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4949
100KHz 7.5MHz 1.05A 1.1A 12@796kHz 150¦ÌH 440m¦¸ ¡À10% SMD,12.5X12.5MM , 12.5mm*12.5mm*4.5mm
POWER INDUCTOR, 150UH, 1.05A, 10% 7.5MHZ; Inductance:150µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance
FIXED IND 150UH 1.1A 440MOHM SMD
1.1A 150uH ±10% 1.05A SMD,12.5x12.5mm Power Inductors ROHS
SRR1240 Nonstandard 0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm 150muH
MAGNETICS - SHIELDED POWER INDUCTOR
INDUCTOR, 150UH, 10%, 1.1A, SMD; Product Range:BOURNS - SRR1240 Series; Inductance:150µH; Inductance Tolerance:± 10%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:0.44ohm; RMS Current (Irms):1.1A; Saturation Current (Isat):1.05A; Case Dimensions:12.5mm x 12.5mm x 4mm; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013); Core Material:Ferrite DR/RI; DC Current Rating:1.05A; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; Q Factor:12; Q Test Frequency:796kHz; Self Resonant Frequency Min:7.5MHz