Bourns SRR1005-821K
Inductor Power Shielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 37Q-Factor Ferrite 0.24A 2.6Ohm DCR T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SRR1005-821K.
IHS
Datasheet4 pagine7 anni fa
Newark
element14 APAC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-4.04%
Parti correlate
High Current RF Choke Bobbin Core 820uH 10% 1KHz Ferrite 0.28A 1.9Ohm DCR AXL
Inductor Power Unshielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 10Q-Factor Ferrite 0.24A 2.55Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4341
Inductor Power Unshielded Wirewound 820uH 10% 1KHz 0.17A 7.1Ohm DCR AXL T/R
Inductor Power Unshielded Drum Core 820uH 10% 10KHz Ferrite 0.19A 2.1Ohm DCR RDL Box
Ind 820.00 Uh 0.240 A 1030.00 Mohm/ Plate Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-02H-821K
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SRR1005-821K fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5039
Surface Mount Power Inductor, Srr1005 Series, 820 H, 10%, Shielded, 2.6 Ohm, 240 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1005-821K
INDUCTOR, 820UH, 10%, 0.24A, SMD; Inductance: 820µH; RMS Current (Irms): 240mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 360mA; Product Range: SRR1005 Series; Power Inductor Case: 12.7mm x 10mm x 5.2mm; DC R