Bourns SRR0604-470KL
Inductor Power Shielded Wirewound 47uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.6A 0.36Ohm DCR T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SRR0604-470KL.
JRH Electronics
Datasheet3 pagine7 anni fa
TME
Trend di 3 mesi:
+130%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
3DScarica
Parti correlate
Inductor Power Wirewound 47uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 0.45A 0.4Ohm DCR RDL Bag
Ind Power Unshielded Wirewound 47uH 10% 2.52MHz 35Q-Factor Ferrite 700mA RDL Box
General Purpose Inductor, 47uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2828
Inductor Power Unshielded Wirewound 47uH 10% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 0.72A 0.37Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 47uH 10% 1KHz 0.76A 0.35Ohm DCR AXL T/R
General Purpose Inductor, 47uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4040/1515
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SRR0604-470KL fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 47uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2626
1KHz 18MHz 800mA 600mA 15@2.52MHz 47¦ÌH 360m¦¸ ¡À10% 0604 , 6.5mm*6.5mm*4.8mm
SRR0604 Nonstandard Corner Terminals 0.256Lx0.256W 6.50mmx6.50mm 47muH
Inductor, SMD, 47uH, 600mA, 18MHz, 360mOhm
600mA 47uH ±10% 800mA SMD,6.5x6.5mm Power Inductors ROHS
INDUCTOR PWR 47UH 10% SHIELD SMD
Inductor, Shielded, 47Uh, 800Ma, Smd; Inductance:47Μh; Rms Current (Irms):600Ma; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):800Ma; Product Range:Srr0604 Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.36Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR0604-470KL