Bourns SRP5030TA-100M
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 2.75A 0.128Ohm DCR 2020 Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SRP5030TA-100M.
IHS
Datasheet4 pagine4 anni fa
Master Electronics
element14 APAC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+701%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
3DScarica
TraceParts
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-08-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Inductor Power Molded/Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Powdered Iron 2.75A 0.128Ohm DCR 2020 T/R
Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 3.5A T/R
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 3.1A 0.05Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 3.4A 0.061Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Metal 3.2A 74mOhm DCR T/R
Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 3.1A T/R
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SRP5030TA-100M fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 2220
100KHz 18MHz 3.5A 2.75A 20@100kHz 10¦ÌH 128m¦¸ ¡À20% 2020 , 5.7mm*5.2mm*3mm
FIXED IND 10UH 2.75A 128MOHM SMD
SRP5030TA Nonstandard 0.224Lx0.205W 5.70mmx5.20mm 10muH
2.75A 10uH ±20% 3.5A 2220 Power Inductors ROHS
Inductor, 10Uh, 2.75A, 20%, Shielded; Inductance:10Μh; Rms Current (Irms):2.75A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):3.5A; Product Range:Srp5030Ta Series; Power Inductor Case:5.7Mm X 5.2Mm X 2.8Mm; Dc Resistancerohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRP5030TA-100M