Bourns SRN6045TA-680M
General Purpose Inductor, 68uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2424
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SRN6045TA-680M.
Newark
Electro Sonic
JRH Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-8.01%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Ind Power Semi-Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 900mA T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 1A 372mOhm DCR 2424
TAIYO YUDENNRS6045T680MMGK
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 0.95A 0.3952Ohm DCR 2424 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz Ferrite 1.1A 0.39Ohm DCR 2424 T/R
Inductor, ferrite,68Uh,10+% Tol,10-% Tol Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. RLB0912-680KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 68uH 10% 1KHz 24Q-Factor Ferrite 1.2A 0.24Ohm DCR T/R
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SRN6045TA-680M fornite dai suoi distributori.
Fixed Inductor Nonstandard 68µH ±20% 1.1A 305mΩ 10MHz 15@1MHz
SRN6045TA Series Semi-shielded Power Inductor 68uH ±20% Surface Mount T/R
Avnet Japan
Inductor, 68Uh, Semishielded, 1.1A; Inductance:68Μh; Rms Current (Irms):1.1A; Inductor Construction:Semishielded; Saturation Current (Isat):1.6A; Product Range:Srn6045Ta Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.305Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRN6045TA-680M