Bourns SDR2207-6R8M
General Purpose Inductor, 6.8uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 8759
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SDR2207-6R8M.
IHS
Datasheet2 pagine20 anni fa
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2000-04-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2005-06-30
Parti correlate
Inductor Power Unshielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 6A 0.017Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 6A 17mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 6.8uH 20% 100KHz 20Q-Factor Carbonyl Powder 9A 0.024Ohm DCR Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SDR2207-6R8M fornite dai suoi distributori.
FIXED IND 6.8UH 7.5A 14.2 MOHM
±20% SMD,22x15mm Power Inductors ROHS
Inductor; Inductor Type:Power; Series:SDR2207; Inductance:6.8µH; Inductance Tolerance:± 20%; DC Resistance Max:14.2mohm; DC Current Rating:12A; Self Resonant Frequency:27MHz; Package/Case:PCB Surface Mount; Q Factor:38 ;RoHS Compliant: No