Bourns SDR0302-181KL
Inductor Power Wirewound 180uH 10% 100KHz 45Q-Factor Ferrite 0.185A 5Ohm DCR Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns SDR0302-181KL.
IHS
Datasheet3 pagine7 anni fa
element14 APAC
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.32%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Ind Power Wirewound 180uH 10% 1KHz 50Q-Factor Ferrite 240mA T/R
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Wurth Elektronik7447669218
975KHz 7MHz 220mA 40@975kHz 180¦ÌH 6.4¦¸ ¡À10% 1812 , 4.5mm*3.2mm*3.4mm
Ind Power Wirewound 180uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 380mA T/R
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
Descrizioni
Descrizioni di Bourns SDR0302-181KL fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1211
Surface Mount Power Inductor, Sdr0302 Series, 180 H, 10%, Unshielded, 5 Ohm, 185 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0302-181KL
INDUCTOR, 180UH, 10%, 0.185A, SMD; Inductance: 180µH; RMS Current (Irms): 185mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 210mA; Product Range: SDR0302 Series; Power Inductor Case: 3mm x 2.8mm x 2.5mm; DC