Bourns PWR263S-35-30R0J
Res Thick Film 30 Ohm 5% 35W ±100ppm/C TO-263 Gull Wing SMD Automotive Tube
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns PWR263S-35-30R0J.
IHS
Datasheet4 pagine5 anni fa
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Trend di 3 mesi:
+23.96%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 30ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
PanasonicERJ-XGNJ330Y
Res Thick Film 01005 33 Ohm 5% 0.031W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-XGNJ270Y
Res Thick Film 01005 27 Ohm 5% 0.031W ±300ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 33 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2512 33 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed T/R
Res Thick Film 0402 27 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrizioni
Descrizioni di Bourns PWR263S-35-30R0J fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 35W, 30ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 4035
RES, 30R, 5%, 35W, POWER; Resistor Case Style: TO-263 (D2PAK); Resistance: 30ohm; Product Range: PWR263 Series; Voltage Rating: 250V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 35W; Resistance Tolerance: ± 5%; Tempera
Resistor, Thick Film, 30 Ohm, 35W, 5%; Resistance:30Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:35W; Resistor Case/Package:To-263 (D2Pak); Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Power; Product Range:Pwr263S-35 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR263S-35-30R0J