Bourns PWR263S-20-3R00F
Thick Film High Power Resistor, Surface Mount, TO-263, 3 Ohm +/-1% 20W +/-100PPM/C
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns PWR263S-20-3R00F.
IHS
Datasheet4 pagine5 anni fa
Master Electronics
element14 APAC
Newark
_legacy Avnet
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di Bourns PWR263S-20-3R00F fornite dai suoi distributori.
Smd Current Sense Resistors, Aec-Q200 Pwr263S Series, 3 Ohm, 20 W, - 1%, 250 V, To-263 (D2Pak) Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR263S-20-3R00F
RES, 3R, 1%, TO-263, POWER; Resistor Case Style: TO-263 (D2PAK); Resistance: 3ohm; Product Range: PWR263S Series; Voltage Rating: 250V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 20W; Resistance Tolerance: ± 1%; Tempe