Bourns PM2120-3R3M-RC
Ind High Current Wirewound 3.3uH 20% 1KHz Iron 18A Box
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns PM2120-3R3M-RC.
IHS
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2025-12-31
LTD Date2026-03-31
Parti correlate
Inductor, Toroidal /Tray Packaging Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller 2100HT-3R3V-RC
General Purpose Inductor, 3.3uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 5349
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Iron 18A 0.0066Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 200KHz 15A 0.0068Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Metal 13A 0.0063Ohm DCR 5150 Automotive T/R
Wurth Elektronik7443330330
WE-HCC SERIES, SHIELDED WIRE-WOUND SMD INDUCTOR WITH FERRITE CORE, 3.3 UH
Descrizioni
Descrizioni di Bourns PM2120-3R3M-RC fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 3.3uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 1210
High I, Toroid Inductor
POWER INDUCTOR, 3.3UH, 18A, 20%; Product Range:PM2120 Series; Inductance:3.3µH; RMS Current (Irms):18A; DC Resistance Max:4mohm; Inductance Tolerance:± 20%; Product Length:30.5mm; Product Width:25.4mm; Product Height:20.83mm RoHS Compliant: Yes