Bourns PM1812-120J-RC
Inductor General Purpose Chip Molded Wirewound 12uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 0.225A 2Ohm DCR 1812 T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns PM1812-120J-RC.
IHS
Datasheet4 pagine7 anni fa
Newark
_legacy Avnet
DigiKey
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-5.75%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Ind Power Molded 12uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 140mA 1210 Blister Plastic T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 12uH 5% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 140mA 2.5Ohm DCR 1210 Automotive T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 12uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor 225mA 2Ohm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 12uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 12uH 5% 1MHz 35Q-Factor Ferrite 0.18A 2Ohm DCR 1210 T/R
Ind RF Choke Bobbin Core 12uH 5% 2.5MHz 45Q-Factor Ferrite 350mA AXL Bag
Descrizioni
Descrizioni di Bourns PM1812-120J-RC fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 12uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
2.52MHz 18MHz 225mA 50@2.52MHz 12¦ÌH 2¦¸ ¡À5% 1812 4.5mm*3.2mm*3.4mm
FIXED IND 12UH 225MA 2 OHM SMD
PM1812 1812 (4532Metric) 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm 12muH
Inductor, 12Uh, 225Ma, 5%, 18Mhz; Core Material:Ferrite; Dc Current Rating:225Ma; Dc Resistance Max:2Ohm; Inductance:12Μh; Inductance Tolerance:± 5%; Inductor Case Style:1812; No. Of Pins:2; Q Factor:50; Q Test Frequency:2.52Mhz Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM1812-120J-RC