Bourns 95A1A-B24-A15L
Potentiometer, Cermet, 2W, 10000ohm, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 95A1A-B24-A15L.
IHS
Datasheet7 pagine5 anni fa
JRH Electronics
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.12%
Supply Chain
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2011-11-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
POTENTIOMETER CERMET RES 10 KOHMS 1 TURN 10% 1W SHAFT DIA 0.25IN 3852 SERIES
Linear Rotary Potentiometer 10000 Ohms Plus or Minus 10 Percent Tolerance 2W Max
Potentiometer, Cermet, 1.5W, 10000ohm, 122.5V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 95A1A-B24-A15L fornite dai suoi distributori.
Res Cermet POT 10K Ohm 10% 2W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6.35mm (31.75 X 15.88 X 22.55mm) Solder Lug Panel Mount
±10% ±150ppm/℃ 2W 10kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
10K¦¸ ¡À10% 2W ¡À150ppm/¡æ 17.45mm*15.88mm*22.55mm
PANEL CONTROL - 5/8(16MM) ST-CPTRAY PACKAGING
Potentiometers 10K 10% 5/8 SQ ST
Rotary Potentiometer, 10K, 2W; Track Resistance:10Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 10%; Product Range:95 Series; Potentiometer Mounting:Panel Mount; Shaft Diameter:6.35Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 95A1A-B24-A15L