Bourns 6639S-301-502
Res POT 5K Ohm 15% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6.34mm (22.23 X 36.65mm) Turret Panel Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 6639S-301-502.
IHS
Datasheet2 pagine11 anni fa
Electro Sonic
JRH Electronics
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-19.08%
Supply Chain
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Res POT 5K Ohm 15% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6.34mm (22.23 X 41.61mm) Solder Lug Panel Mount
Vishay157-11502
Res POT 5K Ohm 20% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6.34mm (22.23 X 34.16mm) Turret Panel Mount
TT Electronics6187R5KL1.0LF
6187 Series 1/4" Shaft 3/8" Bushing 5 kOhm ±10 % Potentiometer Position Sensor
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.5W, 5000ohm, 50V, 20% +/-Tol, 500ppm/Cel, 1 Turn(s)
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 6639S-301-502 fornite dai suoi distributori.
Potentiometer, Conductive Plastic, 1W, 5000ohm, 15% +/-Tol, 500ppm/Cel, 1 Turn(s)
POTENTIOMETER, LINEAR, 5KOHM, 15%, 1W; Track Resistance: 5kohm; No. of Turns: -; Track Taper: Linear; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 15%; Product Range: 6639S Series; Potentiometer Mounting: Panel; Shaft Diameter: 6.342mm; No. of Gangs: 1; Adjustment Type: Rotary; Shaft Length: 22.23mm; SVHC: Lead (15-Jan-2019)