Bourns 4306R-101-153
Res Thick Film NET 15K Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C BUS Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 4306R-101-153.
IHS
Datasheet3 pagine6 anni fa
JRH Electronics
Newark
Sierra IC
DigiKey
Supply Chain
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.50
Introduction Date1998-11-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
6-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.598Lx0.098W 15.19mmx2.49mm 750mW 15kOhm 卤100ppm/C
Res Thick Film NET 15K Ohm 2% 0.63W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
7-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.698Lx0.098W 17.73mmx2.49mm 15kOhm ±100ppm/C ±2%
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 4306R-101-153 fornite dai suoi distributori.
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 15000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 5808
5 ±2% 15kΩ 200mW ±100ppm/℃ SIP-6 Resistor Networks, Arrays ROHS
RNET - THK FILM MOLD SIP | Bourns 4306R-101-153
Resistor, Bus Res N/W, 5, 15Kohm, 2%, Sip; Resistance:15Kohm; Network Circuit Type:Bussed; No. Of Resistors:5Resistors; Resistor Case/Package:Sip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Resistor:200Mw Rohs Compliant: No |Bourns, Inc. 4306R-101-153