Bourns 3543S-1-103L
Linear Rotary Potentiometer 10000 Ohms Plus or Minus 5 Percent Tolerance 1W Max IP40
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 3543S-1-103L.
IHS
Datasheet3 pagine6 anni fa
Datasheet2 pagine14 anni fa
Factory Futures
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-52.69%
Supply Chain
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.31.00.00
Introduction Date2007-02-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Linear Rotary Potentiometer 10000 Ohms Plus or Minus 3 Percent Tolerance 1W Max IP50
Linear Rotary Potentiometer 10000 Ohms Plus or Minus 5 Percent Tolerance 1W Max
Potentiometer, Wire Wound, 2W, 10000ohm, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel
Potentiometer, Wire Wound, 1W, 10000ohm, 100V, 5% +/-Tol, 20ppm/Cel, 3 Turn(s)
POTENTIOMETER WIREWOUND 10 KOHMS 10 TURNS 536 SERIES
Potentiometer, Cermet, 1W, 10000ohm, 100V, 5% +/-Tol, 1 Turn(s)
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 3543S-1-103L fornite dai suoi distributori.
Precision potentiometer, 3 turns, 10 kΩ, 1 W, linear, solder lug, 3543S-1-103L
POTENTIOMETER WIREWOUND 10 KOHMS 3 TURNS PWR 1W SHAFT DIA 0.2497 IN 3543 SERIES
Potentiometer, Wire Wound, 1W, 10000ohm, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, 3 Turn(s)
Wirewound Potentiometer, 10Kohm, 5%, 1W; Track Resistance:10Kohm; No. Of Turns:3Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Product Range:3543 Series; Potentiometer Mounting:Panel Mount; No. Of Gangs:1 Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3543S-1-103L