Bourns 3310C-001-503L
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.25W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 3310C-001-503L.
IHS
Datasheet6 pagine3 anni fa
Newark
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-21.42%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.25W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s), 2627
TT ElectronicsP091S-QC15BR50K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.05W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP120K-Y20BR50K
PanasonicEVMAASA00B54
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 25% 3/10W 1Turn 3.6mm (7.8 X 6.9 X 7.6mm) Pin Thru-Hole Ammo Pack
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 3310C-001-503L fornite dai suoi distributori.
POTENTIOMETER PANEL CONTROL 9MM SQUARE CND PL PWR 0.25W 50 KOHMS 3310 SERIES
Res Conductive Plastic POT 50K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.18mm (17.88 X 9.53 X 9.53mm) Pin Panel Mount/Through Hole
ROTARY POTENTIOMETER, 50KOHM, 250mW; Pro; ROTARY POTENTIOMETER, 50KOHM, 250mW; Product Range:3310C Series; Track Resistance:50kohm; Track Taper:Linear; No. of Turns:1; Shaft Diameter:3.18mm; Shaft Length:12.7mm; Resistan