Bourns 3310C-001-103L
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.25W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bourns 3310C-001-103L.
IHS
Datasheet6 pagine3 anni fa
Newark
JRH Electronics
Arrow Electronics
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-2.75%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-08-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.25W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 3838
TT ElectronicsP160KN-0QD15B10K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.2W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP160KN-0QC15B10K
TT ElectronicsP160KN2-0QA25B10K
Descrizioni
Descrizioni di Bourns 3310C-001-103L fornite dai suoi distributori.
POTENTIOMETER CONDUCTIVE PLASTIC 10K POWER 0.25W SHAFT DIA 0.125IN 3310 SERIES
Res Conductive Plastic POT 10K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.18mm (17.88 X 9.53 X 9.53mm) Pin Panel Mount/Through Hole
Rotary Potentiometer, 10Kohm, 20%, 250Mw; Track Resistance:10Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:250Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:3310 Series; Potentiometer Mounting:Through Hole Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3310C-001-103L..