TT Electronics P140KV1-F25BR10K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.05W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TT Electronics P140KV1-F25BR10K.
IHS
Datasheet5 pagine6 anni fa
element14 APAC
Farnell
Electro Sonic
Mouser
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-3.83%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2007-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
TT ElectronicsP110KH-0Y20BR10K
TT ElectronicsP091S-FC20BR10K
TT ElectronicsP091N-FC25BR10K
Top Adjustment VERTICAL ROHS3Compliant Carbon Potentiometer 卤20% 280掳 50mW 20V
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 10000ohm, 20V, 20% +/-Tol, 3943
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 10000ohm, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Descrizioni
Descrizioni di TT Electronics P140KV1-F25BR10K fornite dai suoi distributori.
P140 Series 14 mm Side Adjustment 10 kOhm ±20 % Dual Unit Rotary Potentiometer
Res Conductive Plastic POT 10K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (35 X 20.1mm) Pin Panel Mount/Bracket Mount Box/Tray
Rotary Potentiometer, 10Kohm, 20%, 50Mw; Track Resistance:10Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:200Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:P140 Series; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Gangs:2Rohs Compliant: Yes |Tt Electronics/bi Technologies P140KV1-F25BR10K