Bel Fuse 0659C2500-12
Fuse Cartridge Slow Blow Acting 2.5A 250V Holder Cartridge 5 X 20mm Ceramic Bulk
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Bel Fuse 0659C2500-12.
IHS
Datasheet4 pagine4 anni fa
Master Electronics
element14 APAC
JRH Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-4.35%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2015-06-25
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2024-07-31
LTD Date2024-12-31
Parti correlate
Bel Fuse5MT3-R
Fuse Miniature 3A 250V Medium Time Delay 2-Pin Cartridge Holder
Bel Fuse5SF 3.15-R
Fuse Cartridge Fast Acting 3.15A 250V Holder Cartridge 5 X 20mm Glass T/R CCC/CE/CSA/SEMKO/VDE
Bel Fuse5MF 3 -R
Fuse Miniature Fast Acting 3A 250V Holder Cartridge 5 X 20mm Glass CE/CSA/PSE/cULus
Littelfuse06173.15MXP
FUSE 3.15A 250V AXIAL / 3.15 A 250 V AC DC Fuse Cartridge, Glass Holder 5mm x 20mm
Fuse, PCB Leaded, 3.15 A, 300 V, SS-5H Series, Time Delay, Radial Leaded
Littelfuse36913150440
Fuse Subminiature Slow Blow Acting 3.15A 300V Radial 8.5 X 4 X 8mm Bulk VDE
Descrizioni
Descrizioni di Bel Fuse 0659C2500-12 fornite dai suoi distributori.
Electric Fuse, Time Lag Blow, 2.5A, 250VAC, 1500A (IR), Inline/holder, 5x20mm
CARTRIDGE FUSE, TIME DELAY, 2.5A, 250V; Blow Characteristic: Time Delay; Fuse Current: 2.5A; Voltage Rating VAC: 250V; Fuse Size Metric: 5mm x 20mm; Fuse Size Imperial: 0.2" x 0.79"; Product Range: 0659C Series; Breaking Capac