KYOCERA AVX SA101C472KARTB
Sa 4.7NF Ceramic Multilayer Cap, 100V DC, +125C, X7R Dielectric, +/-10%, Through Hole
Scheda dati
Prezzo e stock
DistributorSKUMinPkg
RS (Formerly Allied Electronics)SA101C472KARTB0250Bulk
21h
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX SA101C472KARTB.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet6 pagine17 anni fa
Parti correlate
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Through Hole Mount
Yageo GroupC315C472K1R5TA
Kemet C315C472K1R5TA+ Ceramic Capacitor 0402 4.7nF 100V X7R Valid for HiFreq
Yageo GroupC322C472K1R5TA
RADIAL C 4.7NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR,100V DC,+125C, X7R DIELECTRIC,+/-10%
KYOCERA AVXSR151C472KARTR2
Capacitor,Ceramic,4.7Nf,100Vdc,10-% Tol,10+% Tol,X7r-Tc Code,-15,15%-Tc
卤10% 100V 4.7nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Cap Ceramic 0.0047uF 100V X7R 10% Radial 5mm 125°C
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX SA101C472KARTB fornite dai suoi distributori.
CAPACITOR 0.0047UF 100V CAPACITOR 0.0047UF 100V; CAPACITANCE:0.0047UF; VOLTAGE RATING, DC:100V; CAPACITOR DIELECTRIC TYPE:CERAMIC MULTI-LAYER; SERIES:SA; TOLERANCE, :10%; TOLERANCE, -:10%; TEMP, OP. MAX:125(DEGREE C); TEMP, OP. RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, 0.0047UF, 100V; Dielectric Characteristic:X7R; Capacitance:0.0047µF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:100V dc; Temperature Coefficient:± 20ppm/°C; Series:SA; Capacitor Case Style:Axial; No. of Pins:2; Mounting Type:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; SVHC 2:No SVHC; Body Diameter:2.54mm; Capacitor Dielectric Type:Multilayer Ceramic; Case Style:Axial; Climatic Category:55/125/56; External Length / Height:4.32mm; Insulation Resistance:4.7Mohm; Lead Diameter:0.508mm; Lead Length:20mm; Max Operating Temperature:125°C; Min Temperature Operating:-55°C; Proof Voltage:250V; Temperature Coeff. +:20ppm/°C; Temperature Coeff. -:-20ppm/°C; Tolerance, +:10%; Tolerance, -:10%; Voltage Rating DC:100V