APEM Q6R1CXXY24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 30mcd Automotive 2-Pin
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per APEM Q6R1CXXY24E.
IHS
Datasheet6 pagine3 anni fa
Newark
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-11.59%
Supply Chain
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di APEM Q6R1CXXY24E fornite dai suoi distributori.
Q Series Round with Domed Top 1 LED LED Panel Indicator 24V 20mA 100° 30mcd
APEM 6mm Panel Mount Bright Chrome Bezel with Fixed Light Yellow LED with Recessed Bezel style and Solder Lug Terminals . 24VDC Voltage
Panel Mount Indicator, Led, 6Mm, Yellow, 2.1V; Led Color:Yellow; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:6Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:30Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.1V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q6R1CXXY24E