Analog Devices MAX8869EUE25+
MAX8869 Series 2.5 V ±1 % SMT Fixed/Adjustable Voltage Reference - TSSOP-16
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Analog Devices MAX8869EUE25+.
Analog Devices
Official datasheet0 pagine0 anni fa
Ciiva
Newark
Augswan
ShanghaiCT
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-2.10%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 days ago)
Parti correlate
Analog DevicesMAX1793EUE33+T
LDO Regulator Pos 1.25V to 5V3.3V 1A 16-Pin TSSOP EP T/R / IC REG LDO 3.3V/ADJ 1A 16TSSOP
Analog DevicesMAX1793EUE50+T
1A LDO Has Only 210mV Dropout Voltage, Fits in 1.7W Package, Which Is 30% Smaller Than SOT23
Analog DevicesMAX1793EUE50
LDO Regulator Pos 1.25V to 5V5V 1A 16-Pin TSSOP EP
Descrizioni
Descrizioni di Analog Devices MAX8869EUE25+ fornite dai suoi distributori.
FIXED/ADJUSTABLE POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR; No. of Terminals: 16; Package Code: HTSSOP; Terminal Form: GULL WING; Maximum Input Voltage Absolute: 6 V; Maximum Voltage Tolerance: 1 %;
Ldo, Fixed, 2.5V, 1A, Tssop-16; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:2.7V; Input Voltage Max:5.5V; No. Of Outputs:1Outputs; Output Voltage Min:-; Output Voltage Max:-; Polarity:Positive Output; Output Current Max:1A Rohs Compliant: Yes |Maxim Integrated / Analog Devices MAX8869EUE25+