Analog Devices DS1845E-050+
Digital Potentiometer 100POS/256POS 50k Ohm 2Pot 14-Pin TSSOP Tube
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Analog Devices DS1845E-050+.
Newark
Datasheet14 pagine20 anni fa
Analog Devices
ShanghaiCT
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN (Last Updated: 4 days ago)
Descrizioni
Descrizioni di Analog Devices DS1845E-050+ fornite dai suoi distributori.
IC POT/MEM DUAL NV 50K 14-TSSOP / Digital Potentiometer 10kOhm/50kOhm 100/256POS Non-Volatile Linear 14-Pin TSSOP
50K DIGITAL POTENTIOMETER 2-WIRE SERIAL CONTROL INTERFACE 256 POSITIONS PDSO14
MAXIM INTEGRATED PRODUCTS DS1845E-050+ Non Volatile Digital Potentiometer, 50 kohm, Dual, 2 Wire, I2C, Serial, Linear,20%, 2.7 V
NONVOLATILE MEMORY; OTHER RESISTOR VALUE IS 10000OHM; IT CAN ALSO OPERATE FROM A 5V SUPPLY DS1845 Selectable Address I2C digital potentiometer 3/5V 50kOhm 5mm -40C~85C
Digital Pot, 50K, Dual, Tssop-14; End To End Resistance:50Kohm; No. Of Pots:Dual; Control Interface:I2C; Track Taper:Linear; Resistance Tolerance:± 20%; Supply Voltage Min:2.7V; Supply Voltage Max:5.5V; No. Of Pins:14Pins Rohs Compliant: Yes |Maxim Integrated/analog Devices DS1845E-050+