Analog Devices AD5206BRZ100
Digital Potentiometer 100kOhm 256POS Volatile Linear 24-Pin SOIC W Tube
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Analog Devices AD5206BRZ100.
Farnell
Datasheet20 pagine15 anni fa
Datasheet20 pagine17 anni fa
Analog Devices
Newark
element14 APAC
LKR
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-26.18%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Parti correlate
Analog DevicesAD5203ARZ100
Digital Potentiometer 64POS 100KOhm Quad 24-Pin SOIC W
Analog DevicesAD5204BRZ50
ROHS3Compliant GULL WING Surface Mount Linear Digital Potentiometer ±30% -40C~85C 2.65mm 50kOhm
Analog DevicesAD5203AR10-REEL
Digital Potentiometer 64POS 10KOhm Quad 24-Pin SOIC W T/R
Digital Potentiometer (POT), Quad 64-Tap, with I2C Interface 10 kΩ
Descrizioni
Descrizioni di Analog Devices AD5206BRZ100 fornite dai suoi distributori.
HEX 100K DIGITAL POTENTIOMETER 3-WIRE SERIAL CONTROL INTERFACE 256 POSITIONS PDSO24
CAN ALSO OPERATE FROM +/-2.3V TO +/-2.7V SUPPLY AD5206 Tin Selectable Address digital potentiometer 721kHz 2.7V 100kOhm 2.35mm
Digital Pot, Volatile, 100 Kohm, Wsoic24; End To End Resistance:100Kohm; No. Of Pots:hex (Sextet); Control Interface:serial, Spi; Track Taper:linear; Resistance Tolerance:± 30%; Supply Voltage Min:2.7V; Supply Voltage Max:5.5V; Rohs Compliant: Yes